Nejčastější otázky na výrobce DADA


 

Kde mohu koupit plenky Dada?

Plenky Dada lze zakoupit v prodejnách eshopu CENU.CZ a drogeriích DROGERII.CZ doručení po celé České republice. Seznam přepravních společností naleznete na následující adrese: www.cenu.cz/domu/4-doruceni 

Co znamená "Pozitivní Certifikát Ústavu matky a dítěte" na obalu plenky?

Ústav matky a dítěte na žádost Dada provádí analýzu poskytnuté dokumentace a panelové testy na vzorcích produktů. Kladné stanovisko je vydáno po věcném ověření výsledků laboratorních testů poskytnutých Dada a pozitivních výsledků testu na dětech. Na průběh výzkumu dohlížejí specialisté z ústavu. Plenky Dada jsou pravidelně testovány a mají kladné stanovisko Ústavu matky a dítěte nepřetržitě od roku 2011. Od roku 2015 se na obalech objevuje novinka, exkluzivní pro plenky Dada: „Vytvořeno ve spolupráci s Ústavem matky a dítěte“.

Jak se vyrábějí plenky Dada?

Všechny plenky jsou vyráběny velmi podobným způsobem. Z vnější strany je potah s barevným motivem, který chrání před protečením plenky a na něm je další vrstva materiálu, která dodává měkkost. V horní části je přední páska, na kterou jsou připevněny suché zipy pro navlékání dětské pleny. Na konci oček je umístěn suchý zip, který umožňuje, aby plenka co nejlépe seděla na těle miminka, a to díky tomu, že jsou velmi pružné. Do přímého kontaktu se zadečkem miminka se dostává vnitřní vrstva z měkkých materiálů, někdy s přídavkem extraktů, např. aloe nebo vitaminu E. Roznášecí vrstva má za úkol rozetření co nejrychleji po co největší ploše, aby se nehromadily na jednom místě a co nejrychleji se vstřebaly. Uprostřed plenky se nachází savé jádro, složené z celulózové buničiny a superabsorpčních kuliček, které mají za úkol absorbovat vlhkost a udržet ji uvnitř plenky. Na nožičkách dítěte jsou další volánky, které zabraňují protečení na straně plenky.

Jsou plenky Dada bělené chlórem?

Chlór a formaldehyd se jako látky v plenkách nepoužívají a nejsou přítomny ve stopových množstvích. Celulózová buničina použitá v plenkách je bělena metodou ECF (bez elementárního chlóru - bez molekulárního chlóru), což znamená, že k bělení se používá ClO2. Více než 90 % veškeré celulózové buničiny na celém světě je však běleno tímto způsobem a je považováno za metodu bez dioxinů.

Jaké je datum spotřeby plen Dada?

Pleny mají na boku obalu datum spotřeby: EXP s dvoumístným měsícem a dvoumístným rokem, což znamená tři roky od data výroby. Nejlepší je použít je před tímto obdobím, ale i po této době si přípravek zachovává své vlastnosti.

Jsou plenky Dada vhodné pro novorozence?

Řada Extra Care byla navržena pro novorozence se dvěma velikostmi plen: 1 Newborn a 2 Mini. Byly vyrobeny z nejjemnějších a dermatologicky testovaných materiálů. Speciální design chrání před močí a prosakováním hovínka. Mají speciální identifikátor vlhkosti a u velikosti 1 Newborn navíc i střih na pupík. Více se dozvíte na: www.cenu.cz/detske-plenky/150-dada-plenky-extra-care-1-2-5kg-23ks.html

Jaký je rozdíl mezi různými typy plen Dada?

Dada plenky se dělí na 4 typy: Little One pro novorozence, Extra Soft a Extra Care pro starší děti, které se liší použitými materiály pro výrobu a funkční vlastnosti, a Kalhotky Pants pro děti, které začínají s nočníkem. Podrobnosti najdete v kartě každého produktu.

Jaká ocenění Dada plenky získaly?

Od roku 2011 získávají plenky Dada každoročně různá ocenění.

Kde mohu koupit plenky ve velkých balení?

Dada plenky v Jumbo balení například se dvěma balíčky uvnitř jsou naskladňovány nepravidelně podle druhu akce.

Proč v eshopech nejsou plenky Dada Premium?

Abychom splnili očekávání spotřebitelů, abychom poskytli nejvyšší ochranu plenkové oblasti miminek a dětí, zrušily jsme plenky Dada Premium. U plen Dada Extra Care ve velikostech Midi, Maxi a Junior jsme přidali 3 superabsorpční kanálky, které poskytují 2x rychlejší vstřebávání a okamžitý pocit sucha, a přidali jsme identifikátor vlhkosti.